Startują zapisy na tegoroczny triathlon

750 metrów do przepłynięcia, 20 km na rowerze i 5 km biegu. To zadanie, z którym zmierzą się uczestnicy VIII Triathlonu Garwolińskiego. Zawody odbędą się 26 czerwca, a zapisy wystartują 10 maja w samo południe.

Triathlon Garwoliński to wydarzenie, które od 8 lat organizowane jest przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie przy współpracy Fundacji AQUA LIFE, garwolińskiego oddziału WOPR, Garwolińskiego Stowarzyszenia Kolarskiego „Horyzont” oraz Stowarzyszenia Truchtacz.pl. Patronują mu Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak i Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

To zawody dedykowane wszystkim miłośnikom pływania, jazdy na rowerze i biegania, którzy ukończyli 16. rok życia. Zawodnicy mają do przepłynięcia 750 metrów (Jezioro Mamut), do pokonania rowerem 20 km, a do przebiegnięcia 5 km. Start, meta i strefa zmian znajdują się w Parku Wodnym “Mamut” w Woli Rębkowskiej. Trasa rowerowa prowadzi do Huty Garwolińskiej, a bieg odbywa się drogami serwisowymi przy obwodnicy Garwolina.

Oprócz kategorii open kobiet i mężczyzn, zawodnicy rywalizują także w kategoriach wiekowych, a mieszkańcy powiatu garwolińskiego – w klasyfikacji powiatowej. Na każdego zawodnika na mecie będzie czekał medal, a na najlepszych – statuetki.

Tegoroczna, ósma edycja Triathlonu Garwolińskiego odbędzie się 26 czerwca. 10 maja o godzinie 12:00 zostanie uruchomiony moduł zapisów. W tym roku w zawodach będzie mogło wziąć udział 110 zawodników. Triathlon zostanie przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa związanymi z pandemią koronawirusa.

Szczegółowy regulamin

Link do zapisów: tu