Święto miłości w francuskim stylu

Romantyczny, stylowy, pełen miłości wieczór piosenki francuskiej już wkrótce w Centrum Sportu i Kultury. To propozycja stworzona wokół święta miłości, czyli Walentynek, ale jak wiadomo miłość niejedno ma imię. Koncert zainteresować może zakochanych w każdym wieku, miłośników Francji i francuskich klimatów, amatorów muzyki i wielbicieli dobrej rozrywki. W czwartek, 16 lutego, wystąpi Yaga Kowalik.

Za sprawą szerokiego repertuaru piosenek francuskich Yaga Kowalik przeniesie uczestników do uroczej Francji: wieża Eiffla, brukowane uliczki Paryża, kasztany sprzedawane na ulicy, bulwary nad Sekwaną pokryte dywanem z liści, zapach perfum, francuski szyk i styl…

Koncert zatytułowany „Chansons d’amour – piosenki miłości” to propozycja na spędzenie czasu jeszcze w klimacie walentynkowym. Urocza muzyka, charyzmatyczna artystka, magiczne brzmienie akordeonu, kameralny klimat. A do tego wszystkiego aura Francji podkreślona poczęstunkiem.

Yaga Kowalik – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka licznych festiwali piosenki. W latach 90. wyjechała na stypendium muzyczne do Paryża. Uczęszczała do prestiżowego „Conserwatoire Mobel” prowadzonego przez Alice Dona. W wyniku współpracy z kompozytorem Norbertem Chiche powstał teledysk nagrany we Francji do piosenki pt ”Cracovie”, ponadto dzięki tej znajomości artystka wzięła udział w targach płytowych MIDEM w Cannes, a także występiła na międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie.
Artystka brała udział w wielu programach telewizyjnych. Na swoim koncie ma także obszerny recital piosenek francuskich. Dzięki współpracy z muzykiem Gillesem Pellegrini Yaga Kowalik zetknęła się z twórczością BARBARY. Stała się ona jej nową fascynacją. Od tej chwili opracowuje piosenki z jej repertuaru. Koncert „Barbara – historia życia” otwiera cykl pt. „Yaga Kowalik w repertuarze…”, w którym artystka prezentuje kolejno repertuar takich twórców klasyki piosenki francuskiej jak: Juliette Greco, Edith Piaf czy Charles Aznavour.

Bilety do nabycia w sekretariacie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Cena 50 zł.