Tu wszystko gra! Zagraj i Ty w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

28 stycznia 2024 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 32. zagra na całym świecie. Orkiestrowego grania nie zabraknie także w Garwolinie i okolicznych miejscowościach. Sztab działający w Centrum Sportu i Kultury właśnie rozpoczął rejestrację wolontariuszy.

24 października Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy ogłosiła cel 32. Finału WOŚP: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Mottem zbiórki jest hasło: „Tu wszystko gra OK!”.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 28 stycznia 2024 r. i dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Fundacja planuje kupić urządzania dla: diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne; diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry; diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy; rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc i torakochirurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

W ciągu 31 finałów zebrano blisko 2 miliardy złotych, za które fundacja kupiła 71,5 tysiąca urządzeń. Ostatnią zbiórkę – w styczniu 2023 roku – dedykowano walce z sepsą. Dzięki zaangażowaniu Sztabów i sympatyków udało się zebrać 243 259 387,25 zł. Jak będzie tym razem?

Chcesz zagrać w orkiestrze? Sprawdź, jak to zrobić!

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie właśnie rozpoczyna rejestrację osób, które będą kwestować podczas 32. Finału WOŚP. W tym roku w zbiórce będzie mogło wziąć udział 75 wolontariuszy.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc sztab zastrzega sobie prawo do weryfikacji i odrzucenia zgłoszenia wolontariusza bez podania przyczyny.

– Bycie wolontariuszem na pewno daje dużo radości i satysfakcji, ale to przede wszystkim duża odpowiedzialność, dlatego, jak co roku, zachęcamy do podejmowania przemyślanych decyzji. Sukces naszej corocznej zbiórki zależy nie tylko od otwartych serc i portfeli mieszkańców, ale także od zaangażowania wolontariuszy. Ci, którzy kwestowali z nami w poprzednich latach, nigdy nie zawiedli. Wierzymy, że tak będzie i tym razem – mówi Justyna Dybcio z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, szef garwolińskiego sztabu WOŚP.

Jak zostać wolontariuszem?

·         Upewnij się, że akceptujesz wszystkie warunki regulaminu wolontariusza.

·      Sztab przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie prowadzi wyłącznie rejestrację online. Wejdź na stronę www.iwolontariusz.wosp.org.pl, załóż konto i zarejestruj się. UWAGA! Osoby niepełnoletnie nie mogą dokonać samodzielnej rejestracji – konto musi zostać założone przez rodzica lub prawnego opiekuna. Do prawidłowej rejestracji potrzebne będą dane osobowe, numer pesel oraz zdjęcie. Podczas rejestracji należy wybrać sztab, wpisując w wyszukiwarce sztabów: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Jeśli kwestowałeś w poprzednich latach i masz już swoje konto, po prostu zaloguj się.

·         Podczas rejestracji musisz wybrać w jaki sposób będzie kwestować – z puszką tekturową w dniu finału, z eSkarbonką (zbiórka online) czy w obu tych formach. Następnie wybierz odpowiedni sztab – wpisz w wyszukiwarkę Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie lub numer sztabu 2875.

·         Po zarejestrowaniu zgłoszenie oczekuje na akceptację zdjęcia oraz weryfikację danych.

·         Sztab skontaktuje się z zakwalifikowanymi wolontariuszami w celu weryfikacji danych podanych w formularzu rejestracji i potwierdzeniu udziału w 32. Finale WOŚP.

Rejestracja wolontariuszy w sztabie przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie trwa do 22 grudnia.