Bieg ułański – nowa godzina zawodów

Już 14 maja drugi bieg w ramach tegorocznego Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Zawody, które są częścią obchodów Święta I Pułku Strzelców Konnych, odbędą się tradycyjnie na terenach przy zbiorniku retencyjnym, ale wyjątkowo o nowej godzinie! Jeśli brałeś udział w pierwszym biegu i masz swój numer startowy, już nie musisz się rejestrować.

Grand Prix Ziemi Garwolińskiej to cykl biegów organizowanych przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz biegowych imprez w Garwolinie. Na starcie zawodów za każdym razem licznie ustawiają się całe rodziny, bo dzięki różnym dystansom dopasowanym do możliwości, w imprezie może wziąć udział każdy od dzieci – nawet tych w wieku przedszkolnym, przez młodzież i na dorosłych kończąc. Ci ostatni mają do przebiegnięcia około 5 km.

Pierwszy w cyklu „Bieg do wiosny” odbył się w 16 kwietnia. Drugie zawody już 14 maja. „Bieg ułański” jest częścią obchodów Święta I Pułku Strzelców Konnych.  Wyjątkowo biegi dla dzieci rozpoczną się o godzinie 18:00, a biegi dla dorosłych – o 18:30. Biuro zawodów będzie czynne od 17:30. Miejsce zawodów pozostaje bez zmian – są to tereny przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie.

Każdy, kto weźmie udział w biegu jest zwycięzcą, dlatego na mecie wszyscy zawodnicy otrzymują pamiątkowe medale. W tym roku warto wziąć udział we wszystkich biegach w ramach cyklu, bo 4 medale ułożą się w logo 600-lecia Garwolina.

Laureaci poszczególnych biegów staną na podium i otrzymają dyplomy. Klasyfikacja generalna zostanie utworzona na podstawie punktów zdobytych w trzech najlepszych biegach danego zawodnika. Wygra ten, kto będzie miał na swoim koncie najmniejszą liczbę punktów, ponieważ punkty w poszczególnych biegach będą przyznawane według systemu: 1 miejsce – 1 punkt, 2 miejsce – 2 punkty itd. Na zwycięzców całego cyklu czekają puchary i nagrody rzeczowe.

Zapisy online już trwają. Ci, którzy brali udział w biegu kwietniowym i mają swój numer startowy, nie muszą już się rejestrować. Wystarczy w najbliższą niedzielę pojawić się na starcie.

Zapisz się