Gloria Amore Victis – muzyczny stand-up w CSiK

„Miałam chłopaka, ale się rozstaliśmy. Tzn. On mnie rzucił” – to tytuł pierwszej piosenki, która powstała w zaciszu krakowskiego mieszkania podczas pandemicznego lockdownu. Miłosne dramaty opowiedziane w zabawny i nietuzinkowy sposób szybko zyskały fanów i zaowocowały programem „Gloria Amore Victis”, który już 26 marca będzie można zobaczyć w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Na scenie Weronika Kowalska i Ewa Rucińska. To kolejne wydarzenie wpisujące się w obchody 600-lecia Garwolina.

– Ten wyjątkowy, jubileuszowy rok to doskonała okazja, aby przed garwolińską publicznością zaprezentowali się ci, którzy pochodzą stąd lub pierwsze kroki swojej kariery stawiali na deskach naszego domu kultury. Tak było właśnie z Weroniką Kowalską, która co prawda pochodzi z pobliskich Trąbek, ale występując razem z Teatrem Muzycznym Od Czapy, dała poznać swój talent mieszkańcom naszego miasta. Z wielką radością obserwujemy, jak rozwija się jej kariera i cieszymy się, że będziemy ją znów gościć na naszej scenie – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

DZIEWCZYNY I CHŁOPAKI. ALE BEZ CHŁOPAKÓW (DIC.ABC) to pandemiczna, domowa grupa muzyczna z zacięciem feministyczno-standuperskim, definiująca swój styl muzyczny jako odd romantic. Zespół powstał w lipcu 2020 roku na fali popularności pierwszej piosenki „Miałam chłopaka, ale się rozstaliśmy. Tzn. On mnie rzucił”. W kolejnych tygodniach DIC.ABC opublikowały kolejne 8 teledysków składających się na debiut. Kompaktowy skład dwóch dziewczyn, które grają, śpiewają i piszą heroikomiczne teksty o dramie miłosnego rozstania, muzycznie przywodzi na myśl „Domowe melodie”, tematycznie zaś budzi skojarzenia z kultowym już podcastem „ Ja i moje przyjaciółki idiotki”. Jeśli kiedykolwiek złamano ci serce, bądź komuś je złamałeś, to prawdopodobnie zostaniesz wiernym fanem zespołu.

Zespół tworzą Weronika Kowalska – wokal, gitara, ukulele, skrzypce, przeszkadzajki – oraz Ewa Rucińska – wokal, piano, flet, dzwonki, przeszkadzajki.

Stand-up muzyczny „Gloria Amore Victis”, który już 26 marca będzie można zobaczyć w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, otrzymał pierwsze wyróżnienie na tegorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej i jest w stałym repertuarze Teatru Rampa w Warszawie.

– Przeprowadzamy widzów przez historię dziewczyny nazwanej przez nas „Przyjaciółką Przyjaciółki”, która rozstała się z chłopakiem w czasie pierwszego lockdownu. Opowiadamy o jej perypetiach, zakładamy jednocześnie partię polityczną, która wreszcie zajmie się prawdziwymi potrzebami Polaków, a co za tym idzie wprowadzi między innymi zakaz rozstań poza sezonem grzewczym. Całość puentuje optymistyczne przesłanie miłości – jako filozofii życia, nie zaś afektu zależnego od podmuchów losu – opowiada Weronika Kowalska.

Jesteście ciekawi tego wydarzenia? Bezpłatne wejściówki można odebrać w sekretariacie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Gloria Amore Victis

stand-up muzyczny

26 marca 2023, godz. 18:00

sala widowiskowa Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

wstęp wolny

Bezpłatne wejściówki można odebrać w sekretariacie CSiK (ul. Nadwodna 1)