Głosuj i wybierz „Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2022”


Pokonywali samych siebie i ustanawiali nowe rekordy! Reprezentowali miasto i powiat nie tylko na arenach ogólnopolskich, ale także na wielu wydarzeniach międzynarodowych. Znamy nazwiska 5 wybitnych sportowców, którzy powalczą o tytuł najlepszego. Kto zwycięży i zostanie „Sportowcem Powiatu Garwolińskiego 2022”? To zależy od Was! Głosujcie i wybierzcie swojego faworyta do tego tytułu!

Po dwóch latach przerwy plebiscyt „Sportowiec Powiatu Garwolińskiego” powraca. O tytuł najlepszego zawodnika 2022 roku reprezentującego nasz powiat na sportowych arenach powalczy 5 kandydatów. Głosowanie startuje dziś i potrwa do 14 lutego. Zwycięzcę plebiscytu poznamy 18 lutego podczas XIX Balu Mistrzów Sportu, który odbędzie się w Hotelu Sulbin.

Ciężko trenują, stratują w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Reprezentują kraj i nasz powiat garwoliński, przynosząc mu niejednokrotnie ogromną sławę. Teraz czas, żeby spośród nich wybrać tego najlepszego. Po raz kolejny Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz portal WirtualnyGarwolin.pl zapraszają do wzięcia udział w plebiscycie „Sportowiec Powiatu Garwolińskiego”. Zagłosuj i wybierz sportowca, który w tym roku otrzyma ten tytuł.

Jak głosować? Swoje głosy można oddawać na cztery sposoby. Głosowanie odbywa się na fanpage’u Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Tam oddajecie głos poprzez polubienie zdjęcia lub jego udostępnienie. Każde polubienie to jeden głos na kandydata, udostępnienie zdjęcia liczy się podwójnie.

Głosować można także poprzez sondę i SMS na portalu WirtualnyGarwolin.pl. Głos oddany w sondzie to jeden punkt. Głosy oddane poprzez sms liczą się podwójnie.

Zobacz regulamin plebiscytu

POZNAJCIE KANDYDATÓW DO TYTUŁU SPORTOWIEC POWIATU GARWOLIŃSKIEGO 2022

1. Szymon Głaszczka – lekkoatletyka, GKS Wilga Garwolin

Członek kadry narodowej w skoku w dal. Po raz pierwszy w historii klubu, miasta i powiatu, zawodnik sekcji LA został powołany przez PZLA na Indywidualne Mistrzostwa Europy U-16 w Jerozolimie. Tam został sklasyfikowany na wysokim 6. miejscu – wynik 7.36 m.  Jest to nowy rekordu powiatu juniorów młodszych, juniorów i seniorów. To norma na pierwszą klasę sportową. Ponadto zdobył brązowy medal w Halowych Mistrzostwach Polski w Rzeszowie z wynikiem 6.61 m oraz, mimo kontuzji, brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Bielsku-Białej – wynik 6.86m.

2. Jagoda Jonak – pływanie, UKS Delfin Garwolin

Jagoda w 2022 roku zdobyła: 3 srebrne medale w na Mistrzostwach Mazowsza w rywalizacji na 50, 100 i 200 m stylem klasycznym, brązowy medal na Mistrzostwach Mazowsza w rywalizacji na 200 m klasykiem, złoty medal w rywalizacji na 400 m stylem zmiennym oraz brązowy medal na 200 m zmiennym. Jednak jej największym osiągnieciem w 2022 roku był awans do Finału B na grudniowych Mistrzostwach Polski Juniorów 16 lat w Gorzowie Wielkopolskim w rywalizacji na 400 m stylem zmiennym. Finalnie zajęła 14. miejsce w kraju. Dodatkowo podczas lipcowych Mistrzostwach Polski Juniorów 16 lat awansowała do Finału B w rywalizacji na 200 m motylem (19. miejsce) oraz 200 m klasykiem (20. miejsce) w Ostrowcu Świętokrzyskim. To jedyna zawodniczka klubu UKS Delfin Garwolin, która pływała w finałach mistrzostw Polski.

3. Tomasz Kotlarski – badminton, MKS Garwolin

Urodzony   w   2006   roku   zawodnik   Międzyszkolnego   Klubu   Sportowego   w   Garwolinie, dyscyplina – badminton. W 2022 roku razem z siostrą Anną zdobył wicemistrzostwo Polski Juniorów Młodszych w grze mieszanej. Powołany do kadry narodowej juniorów w badmintonie. Pozostałe sukcesy to m.in. 2. miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Mazowsza Juniorów „XXII Mazovia Junior CUP 2022” w grze mieszanej, 3. miejsce w Otwartym Grand Prix Juniorów Młodszych w badmintonie w Imielinie i Suchedniowie w grze mieszanej, 5.-8. miejsce w grze mieszanej w turnieju Czech Junior International  2022 oraz wiele medali na  krajowych turniejach juniorów młodszych.

4. Emilia Mazek – lekkoatletyka, GKS Wilga Garwolin

Jako pierwszy sportowiec z powiatu garwolińskiego uzyskała normę na klasę mistrzowską w dwóch konkurencjach biegowych: Półmaraton Praski w Warszawie – 2. miejsce – 1.14.55 s i Maraton Warszawski – 4. miejsce – 2.39.08 s. Zdobyła wiele czołowych miejsc w najważniejszych zawodach w Polsce i Europie, a w Maratonie Wiedeńskim była trzecią Europejką. Posiada 11 rekordów powiatu – 1000 m, 1500 m, 1 mila, 2000 m, 3000 m, 5000 m bieżnia, 5 km szosa, 10 000 m bieżnia, 10 km szosa, półmaraton i maraton.

5. Klaudia Siwińska – siatkówka, Sparta Warszawa

Klaudia jest siatkarką, pochodzi z Żelechowa i jest wychowanką miejscowego Sępa. Od sezonu 2022/2023 jest zawodniczką Sparty Warszawa. Klub ten w ubiegłym roku w kategorii młodziczek zajął 4. miejsce w Polsce. Klaudia jest atakującą, pierwszoplanową zawodniczką swojej drużyny i wraz ze swoimi koleżankami rywalizuje w I Lidze Młodziczek Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej.