Głosuj i wybierz „Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2023”

Pokonywali samych siebie i ustanawiali nowe rekordy! Reprezentowali miasto i powiat nie tylko na arenach ogólnopolskich, ale także na wielu wydarzeniach międzynarodowych. Znamy nazwiska 5 wybitnych sportowców, którzy powalczą o tytuł najlepszego zawodnika ubiegłego roku. Kto zwycięży i zostanie „Sportowcem Powiatu Garwolińskiego 2023”? To zależy od Was! Głosujcie i wybierzcie swojego faworyta do tego tytułu!

Tytułem Sportowca Powiatu Garwolińskiego mogą się poszczycić piłkarze, lekkoatleci czy pływacy. Nie dyscyplina jest najważniejsza, a całoroczna praca i sukcesy, które dzięki niej dało się osiągnąć. Ciężko trenują, stratują w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Reprezentują kraj i nasz powiat garwoliński, przynosząc mu niejednokrotnie ogromną sławę. Teraz czas, żeby spośród nich wybrać tego najlepszego. Po raz kolejny Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz portal WirtualnyGarwolin.pl zachęcają do oddania głosu w plebiscycie „Sportowiec Powiatu Garwolińskiego”. To właśnie mieszkańcy naszego powiatu znów mają okazję wybrać najlepszego sportowca minionego roku. Spośród zgłoszonych kandydatur kapituła plebiscytu wybrała 5 zawodników z najlepszymi osiągnięciami. I to oni powalczą o tytuł ten zaszczytny tytuł. Głosowanie wystartowało dziś i potrwa do 11 lutego. Zwycięzcę plebiscytu poznamy 15 lutego podczas uroczystej gali.

Jak głosować? Swoje głosy można oddawać na cztery sposoby. Głosowanie odbywa się na fanpage’u Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Tam można oddać głos poprzez polubienie zdjęcia lub jego udostępnienie. Każde polubienie to jeden głos na kandydata, udostępnienie zdjęcia liczy się podwójnie.

Głosować można także poprzez sondę i SMS na portalu WirtualnyGarwolin.pl. Głos oddany w sondzie to jeden punkt. Głosy oddane poprzez sms – dwa punkty.

Zobacz regulamin plebiscytu

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

POZNAJCIE KANDYDATÓW DO TYTUŁU SPORTOWIEC POWIATU GARWOLIŃSKIEGO 2023

1.    Dawid Bieńko – trójbój siłowy, KS Team Wrocław

Rocznik 2005, mieszkaniec Sulbin, uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie. Jego największe ubiegłoroczne sukcesy to: Puchar Świata fed XPC w trójboju siłowym – nr 1 18-19 do 90 kg i nr 1 18-19 open z wynikiem 675 kg w formule RAW+WRAPS (przysiad – 262,5 kg, wyciskanie – 147,5 kg, martwy ciąg – 265 kg) oraz Mistrzostwa Świata fed WPPL – nr 1 18-19 do 90 kg i nr 1 18-19 open z wynikiem 650 kg w formule RAW (przysiad – 250 kg, wyciskanie – 150 kg, martwy ciąg – 250 kg).W 2023 roku ustanowił 3 rekordy Polski fed XPC i zarazem 3 rekordy Europy fed XPC w fed PLTRAW. Ustanowił rekord Polski w przysiadzie, a w fed WPA wyrównał rekord Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Kończąc ten sezon na Pucharze Świata fed XPC ustanowił 10 największy wynik w punktacji Dots 18-19 wszystkich kategorii wagowych w historii Polski.

3. Grzegorz Piesio – piłka nożna, GKS Wilga Garwolin

Czołowa postać Wilgi Garwolin oraz całej IV ligi. W roku kalendarzowym 2023 strzelił 9 bramek i zanotował 21 asyst. Ze znaczącą przewagą nad rywalami wybrany został do jedenastki sezonu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej oraz wielokrotnie w ciągu roku wybierany do jedenastki tygodnia w tych samych rozgrywkach. Swoją renomą, którą zdobył w grze na ekstraklasowych boiskach przyczynia się do rozpoznawalności GKS Wilga Garwolin.

4. Michał Topór – siatkówka, KS Metro Warszawa

14-letni mieszkaniec Garwolina i uczniem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie. Na co dzień trenuje i reprezentuje barwy KS Metro Warszawa. Siatkarskie sukcesy Michała w roku 2023 to między innymi: wicemistrz Mazowsza w minisiatkówce chłopców kategoria „czwórki” oraz MVP turnieju finałowego, wicemistrz Polski w minisiatkówce kategorii czwórek, mistrz Mazowsza w piłce siatkowej plażowej kategoria U13, wicemistrz Polski w minisiatkówce plażowej U13 chłopców regularne powołania do młodzieżowych Kadr Polski U15 i U14. Michał był także reprezentantem Mazowsza na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – 6. Miejsce oraz reprezentant Kadry Regionu „WSCHÓD” na Ogólnopolski Turniej Talentów SOS PZPS

5. Szymon Żaczek – piłka nożna, Orzeł Unin

21-letni zawodnik klubu Orzeł Unin – strzelił 10 bramek oraz zanotował 7 asyst. Ponadto jest podstawowym zawodnikiem klubu Boca Gdańsk, który uczestniczy w rozgrywkach ekstraklasy beach soccera, pucharu Polski oraz rozgrywkach międzynarodowych. W roku 2023 osiągnięciami tego zawodnika było: mistrzostwo w Zimowym Pucharze Polski w Gliwicach – beach soccer, zdobycie Pucharu Polski u-21 w Ustce – beach soccer, mistrzostwo Polski u-21 w Gdańsku – beach soccer, a także Mistrzostwo Żandarmerii Wosjalowej w Łasku w futsalu (najlepszy zawodnik turnieju).

Informujemy, że zawodnik MKS Garwolin Tomasz Kotlarski wycofał się z udziału w plebiscycie na „Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2023”