Olimpijska jesień na Sportowej!

Piknik sportowy z nagrodami, otwarcie nowego boiska i spotkanie z piłkarską gwiazdą! Takie atrakcje będą czekały na odwiedzających piknik „Olimpijska jesień – Mazowsze zdrowo i sportowo”, który odbędzie się 18 października na stadionie miejskim w Garwolinie. Zabierzcie najbliższych i spędźcie aktywnie to popołudnie!

Już w najbliższą środę stadion miejski przy ul. Sportowej w Garwolinie stanie się areną olimpijskich zmagań. W ramach pikniku „Olimpijska jesień – Mazowsze zdrowo i sportowo” odbędą się zawody sportowe składające się z pięciu konkurencji – skoku w dal, rzutu do kosza, strzału z łuku, gry w lotki i slalomu zakończonego strzałem na bramkę. To propozycja na aktywne spędzenia popołudnia dla każdego – bez względu na wiek i sportowe umiejętności. Na najlepszych będą czekały nagrody!

Wszystko poprzedzi profesjonalna rozgrzewka przeprowadzona przez sportowców, którzy pokażą, jaką formę wybrać, by była odpowiednia dla planowanego rodzaju wysiłku. Podczas pikniku będzie można obejrzeć archiwalne eksponaty prezentowane przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, a także zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy szczególnie w wypadkach, które mogą się wydarzyć podczas wypraw turystycznych czy uprawiania sportu.

Tego dnia Garwolin odwiedzi Arkadiusz Onyszko – polski piłkarz grający na pozycji bramkarza, dwukrotny reprezentant Polski. Wybór gościa oraz dyscypliny, którą reprezentuje, jest nieprzypadkowy. Podczas pikniku „Olimpijska jesień – Mazowsze zdrowo i sportowo” oficjalnie zostanie otwarte nowe boisko ze sztuczną murawą znajdujące się na stadionie miejskim, z którego korzystać będzie ponad 300 młodych piłkarzy trenujących w Garwolińskim Klubie Sportowym „Wilga” Garwolin.

Start pikniku zaplanowano na godzinę 15:00. Oficjalne otwarcie boiska odbędzie się o godzinie 16:00.

Na wydarzenie zapraszają organizatorzy: Miasto Garwolin, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Garwoliński Klub Sportowy „Wilga” Garwolin oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Piknik „Mazowsze zdrowo i sportowo” organizowanych w ramach 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego.