Tu wszystko gra! 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Garwolinie

Ostateczne odliczanie ruszyło! Za 4 dni Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagra na całym świecie. Na tej mapie nie zabraknie Garwolina. Na ulicach kwestujący wolontariusze, w sali widowiskowej trzy godziny koncertów i licytacja, a w hali sportowej mecz charytatywny. Czy Wilga Garwolin pokona Resztę Świata? Kto zagra w sportowej orkiestrze, a kto weźmie instrumenty i zagra na scenie CSiK?

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mottem zbiórki jest hasło: „Tu wszystko gra! OK!”.

– Mamy nadzieję, że u nas też wszystko zagra OK! Kwesta w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywała się co roku, ale pierwszy raz po pandemii organizujemy wydarzenia w ramach Finału. Bardzo się cieszymy, że tak wiele osób odpowiedziało pozytywnie na nasze zaproszenie. Dzięki temu w sali widowiskowej będziecie mogli usłyszeć aż 5 minikoncertów, a w hali sportowej odbędzie się charytatywny mecz piłki nożnej organizowany przez GKS Wilgę Garwolin. Składy drużyn niecodzienne, a w przerwie meczu konkursy dla wszystkich. Serdecznie wszystkich zapraszamy. „Gramy z sercem” – zagrajcie z nami! – mówi Justyna Dybcio, szef garwolińskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

28 stycznia ponad 70 wolontariuszy będzie kwestowało nie tylko na ulicach Garwolina, ale także innych okolicznych miejscowości – między innymi w gminie Garwolin, Wildze, Miastkowie Kościelnym czy Żelechowie.

Czy Wilga Garwolin pokona Resztę Świata?

To z pewnością będzie wyjątkowe wydarzenie sportowe. W niedzielę o godzinie 13:30 w hali sportowej Centrum Sportu i Kultury (ul. Żwirki i Wigury) odbędzie się charytatywny mecz piłki nożnej. Wilga Garwolin, w której zagrają nie tylko piłkarze, ale także działacze i sympatycy garwolińskiego klubu, podejmie drużynę o zagadkowo brzmiącej nazwie „Reszta Świata”. Kto stanie w szranki z piłkarzami garwolińskiego klubu? Przedstawiciele władz samorządowych i instytucji publicznych, przedstawiciele służb mundurowych, dziennikarze. Nazwiska to na razie niespodzianka. Najlepiej przyjść i zobaczyć to na własne oczy. – Takiego meczu w Garwolinie dawno nie było, dlatego zapraszamy wszystkich w to niedzielne wczesne popołudnie na halę sportową. Przyjdźcie, kibicujcie! Emocji na pewno nie zabraknie. Jest to mecz charytatywny, dlatego w przerwie zaplanowaliśmy konkursy sportowe, w których każdy będzie mógł wziąć udział, wspierając akcję WOŚP, a my przygotowaliśmy pamiątkowe medale  – mówi Waldemar Mrugała, prezes Garwolińskiego Klubu Sportowego Wilga Garwolin.

Orkiestra gra! Na scenie ponad 70 artystów!

W najbliższą niedzielę dużo będzie się działo także w sali widowiskowej CSiK. Od godziny 16:00 rozpoczną się koncerty. Na scenie zagrają Szkolna Banda Muzyczna, czyli młodzi, zdolni uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, którzy granie na szkolnych korytarzach zamieniają właśnie na występy na prawdziwej, dużej scenie. Zaraz po nich będzie Przerwa Techniczna – i nie będzie to czas ciszy i zmiany instrumentów. Właśnie tak nazywa się zespół złożony z absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, którzy właśnie specjalnie z okazji 32. Finału WOŚP postanowili znów razem zagrać! Nie lada gratką będzie występ zespołu Igor Gałązka Band. Igor – lat 8 – zasiądzie za perkusją. Obok niego staną tata Rafał z gitarą i Sebastian z gitarą basową (razem mają blisko 90 lat). W programie: Metallica, Rage Against The Machine, System of a Down. Zapowiada się ciekawe muzyczne widowisko. W niedzielny wieczór zaśpiewa także Monika Szostak. Wokalistka od lat zachwyca swoim głosem garwolińską publiczność. Ma na swoim koncie występy z wieloma znakomitymi artystami, a w tym roku wydała swoje dwa debiutanckie single. Specjalnie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra… Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie. Tym razem będzie można usłyszeć orkiestrę w repertuarze rozrywkowym, a nawet rockowym! Polskie i zagraniczne przeboje wybrzmią instrumentalnie, a także z wokalnie. Przy mikrofonie staną Małgorzata Bajek oraz Tadeusz Talarek – uczestnik najnowszej edycji The Voice Senior.

Bezpieczna strefa dla całej rodziny!

Pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, gogle VR, alkogogle, narkogogle, prezentacja sprzętu i umundurowania strażackiego z możliwością przymierzenia, poduszka do odcisków palców, gra planszowa „Bezpieczni na drodze z policją” oraz kolorowanki dla najmłodszych. To wszystko będzie czekało na odwiedzających w niedzielę Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Od godziny 16:00 na głównym holu będzie działała „Bezpieczna strefa” przygotowana przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie oraz Wojskowe Centrum Rekrutacji w Garwolinie. Będzie też okazja by zajrzeć do strażackiego wozu i policyjnego radiowozu.

Licytacje – i tu, i tam!

W finałową niedzielę około godziny 19:00 w CSiK wystartuje licytacja. Oprócz orkiestrowych gadżetów pod młotek pójdą także przedmioty przekazane przez darczyńców. Niespodzianki szykuje burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, Urząd Miasta w Garwolinie, Państwowa Straż Pożarna w Garwolinie, GKS Wilga Garwolin i Weteran Klub Tur Garwolin. Aukcje trwają już w serwisie Allegro i potrwają do 9 lutego.

– Każdy, kto chciałby przekazać coś na orkiestrową aukcję, wciąż może to zrobić. Czekamy na darczyńców i liczymy bardzo na hojność licytujących. W związku z tym niektórzy darczyńcy przekazują po dwa przedmioty, ale będą także takie, które pojawią się wyłącznie online albo tylko podczas licytacji w CSiK. Warto dołączyć do naszego wydarzenia na Facebooku, żeby niczego nie przegapić – mówi Justyna Dybcio.

Link do eSkarbonki sztabu WOŚP w Garwolinie – https://eskarbonka.wosp.org.pl/soganupumi

Link do licytacji Allegro https://allegro.pl/uzytkownik/csikgarwolin

Link do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/407641558283298

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

HARMONOGRAM KONCERTÓW:

16:00 Szkolna Banda Muzyczna

16:40 Przerwa Techniczna

17:20 Igor Gałązka Band

18:00 Monika Szostak

18:15 Orkiestra Dęta OSP Garwolin