Zagraj z WOŚP w Garwolinie! Wspieraj, licytuj, dołącz do wydarzenia!

Już za niespełna dwa tygodnie 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestrowego grania nie zabraknie także w Garwolinie. Na ulicach kwestujący wolontariusze, w hali sportowej mecz piłki nożnej, w Centrum Sportu i Kultury – pokazy ratownictwa, koncerty i licytacje. Licytować będzie można także Internecie. Ty też możesz zagrać w tej orkiestrze! Dołącz do wydarzenia, przekaż przedmioty na aukcje i licytuj!

Garwoliński sztab działający przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy prawie od początku jej istnienia. Także w tym roku ponad 70 wolontariuszy będzie kwestowało nie tylko na ulicach samego Garwolina, ale także w wielu okolicznych miejscowościach. Nie zabraknie także orkiestrowych wydarzeń.

– „Gramy z sercem” – pod takim hasłem 28 stycznia będą się odbywały w Garwolinie wydarzenia w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będą to koncerty, mecz piłkarski, pokazy ratownictwa i licytacje. Wracamy do organizacji Finału WOŚP i bardzo liczymy na aktywny udział mieszkańców. Spędźcie z nami ten czas i wesprzyjcie tegoroczną zbiórkę – zachęca Justyna Dybcio, szef garwolińskiego sztabu WOŚP działającego przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mottem zbiórki jest hasło: „Tu wszystko gra OK!”. Fundacja planuje kupić urządzania dla: diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne; diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry; diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy; rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc i torakochirurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

Będzie się działo! Kulturalnie i sportowo!

28 stycznia o godzinie 13:30 odbędzie się mecz piłki nożnej Wilga Garwolin kontra Reszta Świata. Kto stanie w szranki z piłkarzami garwolińskiego klubu? To na razie niespodzianka, ale na pewno będzie to ciekawe widowisko sportowe. Każdy może przyjść na halę sportową CSiK przy ulicy Żwirki i Wigury 16 i kibicować! W przerwie meczu odbędą się konkursy.

Będzie się działo także w sali widowiskowej CSiK. Od godziny 16:00 rozpoczną się koncerty. Na scenie zagrają Szkolna Banda Muzyczna, Przerwa Techniczna, Igor Gałązka Band, Monika Szostak i Orkiestra Dęta OSP Garwolin. Na głównym holu garwolińscy strażacy będą prowadzić pokaz pierwszej pomocy, a przed budynkiem CSiK stanie wóz strażacki, do którego zajrzeć będą mogli nie tylko najmłodsi.

Licytacje – i tu, i tam!

W finałową niedzielę około godziny 19:00 w CSiK wystartuje licytacja. Oprócz orkiestrowych gadżetów pod młotek pójdą także przedmioty przekazane przez darczyńców. Niespodzianki szykuje burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, Państwowa Straż Pożarna w Garwolinie, GKS Wilga Garwolin i Weteran Klub Tur Garwolin.

– Każdy, kto chciałby przekazać coś na orkiestrową aukcję, wciąż może to zrobić. Czekamy na darczyńców i liczymy bardzo na hojność licytujących. W tym roku prowadzimy aukcje na dwa sposoby –  w serwisie Allegro – te wystartują 17 stycznia i potrwają do 9 lutego, jak i stacjonarnie podczas finałowych wydarzeń 28 stycznia. W związku z tym niektórzy darczyńcy przekazują po dwa przedmioty, ale będą także takie, które pojawią się wyłącznie online albo tylko podczas licytacji w CSiK. Warto dołączyć do naszego wydarzenia na Facebooku, żeby niczego nie przegapić – mówi Justyna Dybcio.

 Link do eSkarbonki sztabu WOŚP w Garwolinie – https://eskarbonka.wosp.org.pl/soganupumi 

Link do licytacji Allegro https://allegro.pl/uzytkownik/csikgarwolin

Link do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/407641558283298

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.