Wycieczka podczas ferii 2024

Czy można zgrabnie połączyć elementy sportowe i kulturalne? Czy da się znaleźć „złoty środek” dla pasjonatów sztuki i aktywności ruchowej? Oczywiście, że tak! Wycieczka do Warszawy podczas ferii zimowych to właśnie taka propozycja. W planie Stadion Narodowy oraz warsztaty w Państwowym Muzeum Etnograficznym. Zapisy już ruszyły!

 

Małe podróże to nasza specjalność. Podczas wakacji i ferii zimowych staramy się organizować ciekawe wycieczki. Zawsze cieszą się one dużym zainteresowaniem. Zależy nam, by miały one charakter edukacyjny. Zwykle nie jedziemy daleko. Priorytetem jest dla nas ciekawe miejsce i dobrze spędzony czas – mówi Barbara Kupczyk-Mikulska, koordynatorka wyjazdu.

PGE Stadion Narodowy to nowoczesny obiekt, który poza dostarczaniem ogromu emocji sportowych podczas organizowanych tam meczy, jest też miejscem kryjącym wiele atrakcji. Podczas wizyty na PGE uczestnicy wycieczki przejdą trasę „W centrum wydarzeń”. Dowiedzą się, jak od kuchni wygląda organizacja wielkich, nie tylko sportowych imprez. Przewodnicy PGE Narodowy pokażą najważniejsze i najbardziej sekretne miejsca całego obiektu. Dzieci zobaczą m.in. Press Room, areszt czy Control Room – serce każdej stadionowej operacji. To w Control Roomie osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i przebieg imprez podejmują najważniejsze decyzje. Poza miejscami związanymi z operacją stadionową wycieczkowicze zobaczą także najbardziej znane punkty areny, czyli szatnię piłkarskiej reprezentacji Polski, płytę boiska czy trybuny. Wizyta na stadionie obejmuje także posiłek w formie obiadu.

Drugim punktem wyprawy będzie Państwowe Muzeum Etnograficzne. PME to przestrzeń, w której dorobek kultury światowej spotyka się z indywidualną wrażliwością odbiorcy. Autonomiczną strukturą instytucji jest poświęcone najmłodszym Muzeum dla Dzieci, w którym można wszystkiego dotknąć. Podczas wizyty w tej instytucji uczestnicy wycieczki wezmą udział w warsztatach zatytułowanych „Gry i zabawy na świecie”. Gry towarzyszą ludziom od tysięcy lat. Uczą przydatnych w życiu umiejętności, integrują przedstawicieli różnych społeczności, są ważną częścią rozmaitych rytuałów i świąt. Na zajęciach dzieci dowiedzą się o tym, jaką rolę w kształtowaniu kultur na całym świecie odgrywają rozmaite gry i zabawy oraz oczywiście… pograją w gry. Program warsztatów dostosowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Cena wycieczki to 170 złotych od dziecka. Zapisy i opłaty w sekretariacie CSiK. Liczba miejsc jest ograniczona. Koszt wycieczki obejmuje wszystkie wejścia do obiektów, posiłek, przejazd oraz ubezpieczenie. Regulamin wycieczki dostępny jest tutaj, oświadczenie tutaj.