Majówkowe propozycje CSiK

Gra terenowa dla każdego, plenerowe wystawy w centrum miasta i indywidualne zmagania sportowe w ramach Duathlonu Garwolińskiego. To propozycje Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie na tegoroczną majówkę. Wybierzcie coś dla siebie!

Majowy weekend już za chwilę. Choć obowiązujące zasady bezpieczeństwa nie pozwalają na zbyt wiele, Centrum Sportu i Kultury zachęca do aktywnego wypoczynku i radosnego świętowania. W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 2 maja swój dzień ma nasza narodowa flaga. Tradycyjną majówkową propozycją garwolińskiego ośrodka są także zawody dla miłośników jazdy na rowerze i biegania. W związku z pandemią Duathlon Garwoliński odbędzie się późniejszym terminie, ale 1 maja wszyscy chętni mogą wziąć udział w rywalizacji na odległość.

Biało-czerwoni z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

Co roku, 2 maja Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie spotykało się z mieszkańcami miasta na Skwerze Solidarności. To tu można było otrzymać biało-czerwoną chorągiewkę, posłuchać patriotycznych melodii, wpisać się do Księgi Życzeń. Nigdy nie brakowało także aktywności dla najmłodszych. Sytuacja nie pozwala w tym roku na takie spotkanie, ale mimo wszystko Centrum Sportu i Kultury zaprasza do odwiedzenia skweru. Już od soboty 1 maja będzie można tam obejrzeć dwie plenerowe wystawy. Jedna z nich zatytułowana „Flaga, godło, hymn” przypomni odwiedzającym, jak dbać o symbole narodowe. Druga – „Wiwat Król kochany! Wiwat Sejm, wiwat Naród, wiwat wszystkie Stany!” przybliży historię Konstytucji 3 Maja. Będzie można przeczytać oryginalny tekst ustawy rządowej z 1791 r., poznać ojców konstytucji i dowiedzieć się kilku ciekawostek. Wystawy będą prezentowane do 3 maja.

Drugą propozycją do radosnego i aktywnego świętowania jest rodzinna gra terenowa „W biało-czerwone gramy”. Uczestnicy będą mieli do wyboru dwie trasy – krótszą, spacerową, prowadzącą po centrum Garwolina oraz nieco dłuższą, którą można będzie pokonać zarówno spacerem, jak i na przykład na rowerze. Gra na trasie krótszej rozpoczyna się przy Urzędzie Miasta w Garwolinie. Tam będzie można znaleźć pierwszą planszę z zadaniem i wskazówką, gdzie szukać kolejnej. Pierwszy przystanek trasy dłużej to Park Ptasie Trele (Al. Legionów).

W obu trasach 11 zadań, których rozwiązanie da hasło końcowe. W biało-czerwone będzie można pograć w niedzielę 2 maja i w poniedziałek 3 maja. Nie ma wspólnego startu – każdy wybiera sobie porę odpowiednią dla siebie. Ci, którzy odgadną hasło, będą mieli szansę na nagrody.

W długi majowy weekend warto także zajrzeć na facebookowy profil Centrum Sportu i Kultury. Tam na mieszkańców będą czekały ciekawostki i aktywności związane z Dniem Flagi RP i 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Duathlon – Zrób to sam!

Pandemia krzyżuje sportowe plany miłośnikom zmagań biegowych i jazdy na rowerze. Zaplanowany na 1 maja Duathlon Garwoliński odbędzie się w późniejszym terminie, ale już w najbliższą sobotę będzie okazja do rywalizacji na odległość. Duathlon Garwoliński „Zrób to sam” to formuła, w której zawodnicy zaplanowany regulaminowo dystans 27,5 km pokonują indywidualnie, na wybranej przez siebie trasie i o dowolnej godzinie.

Żeby wziąć udział w rywalizacji, trzeba posiadać zainstalowaną aplikację, która umożliwi rejestrowanie pokonanego dystansu i czasu. 1 maja o dowolnej godzinie i w wybranym przez siebie miejscu trzeba najpierw przebiec 7,5 km, a następnie przejechać na rowerze 20 km. Limit czasu wynosi 2 godziny. Po ukończonym wyścigu należy przesłać screeny z aplikacji ze swoimi wynikami na adres sport@csik.garwolin.pl najpóźniej do 2 maja do godziny 10:00. Na podstawie przesłanych wyników organizator przygotuje klasyfikację, która zostanie opublikowana na stronie internetowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie 3 maja o godz. 12:00. Na najlepszych zawodników będą czekały pamiątkowe statuetki, a każdy ze startujących otrzyma dyplom.

Więcej o Duathlonie

Regulamin gry terenowej

Karta gry terenowej