Zrobiliście to! Wyniki Garwolińskiego Duathlonu

V edycja Garwolińskiego Duathlonu była wyjątkowa i na pewno przejdzie do historii. Zawodnicy mierzyli się z tym samym dystansem blisko 28 kilometrów, ale każdy indywidualnie na wybranej przez siebie trasie. Zwycięzcą zawodów został Sebastian Węgliński z Mińska Mazowieckiego. Najszybszym zawodnikiem z powiatu garwolińskiego był Sebastian Szyszka, a najlepszą kobietą Agnieszka Flont.

Duathlon Garwoliński to wydarzenie, które zyskało ogromną popularność nie tylko wśród lokalnych amatorów sportu, ale także wielu zawodników spoza powiatu. W ten sposób od 4 lat Garwolin rozpoczynał majowy długi weekend. W tym roku miała się odbyć, wyjątkowa, jubileuszowa edycja wydarzenia. Epidemia pokrzyżowała organizatorom plany, ale nie do końca. Edycja była wyjątkowa i na pewno przejdzie do historii.

W tym roku każdy zawodnik Duathlonu Garwolińskiego rozegrał zawody sam – w wybranym przez siebie miejscu, na wybranej trasie i o godzinie, która mu najbardziej odpowiadała. Warunek był jeden – musi być to 1 maja.

Trzeba było przebiec 7,5 km, a następnie przejechać na rowerze 20 km. Najszybciej z Garwolińskim Duathlonem poradził sobie Sebastian Węgliński z Mińska Mazowieckiego (01:03:02). O niespełna 30 sekund przegrał z nim drugi „na mecie” Sebastian Szyszka, a trzeci był Mariusz Ekiert – obaj są zawodnikami garwolińskiego klubu Truchtacz.pl.

W zawodach wzięły udział dwie kobiety – mieszkanki powiatu garwolińskiego. Najszybsza była Agnieszka Flont (01:22:18), a drugie miejsce zajęła Monika Ochnik.

W klasyfikacji mieszkańców powiatu garwolińskiego nagrodzeni zostali Jarosław Piłka (I miejsce), Marcin Sobiech (II miejsce), Piotr Dziubak (III miejsce).

Do najlepszych zawodników w kategorii open i laureatów kategorii mieszkańców powiatu garwolińskiego trafią pamiątkowe statuetki, a każdy zawodnik otrzyma dyplom.

Pełna klasyfikacja zawodów

Pobierz dyplom