Projekt Mazowieckiego Instytutu Teatralnego „Inspiracje”

Już wkrótce- 28 kwietnia o godz. 18.00, na sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury niezwykłe wydarzenie- finał Inspiracji- spektakl powarsztatowy teatru ruchu. Projekt Mazowieckiego Instytutu Teatralnego „Inspiracje” nie po raz pierwszy gościł w naszym mieście .

Od kilku lat możemy cieszyć się współpracą Centrum Sportu i Kultury z Mazowieckim Instytutem Kultury. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Pani Magdalena Chabros chętnie przyjeżdża do Garwolina, ponieważ widzi tu niesamowity potencjał- zdolną, wrażliwą młodzież, pełną miłości do teatru, która zdobyte doświadczenie wykorzysta w dalszej pracy. Tegoroczne Inspiracje nieco różnią się od poprzednich, ponieważ w tym roku w projekcie uczestniczy grupa wielopokoleniowa.

Czytaj dalej

Odwołany spektakl Teatr Katarynka – Tirti Tist w Przestrzeni

 

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie informuje , że z przyczyn od nas niezezależnych zmuszeni jesteśmy odwołać zaplanowany na 28 kwietnia 2019r spektakl dla dzieci Tirti Tist w Przestrzeni .

Bilety zakupione za gotówkę należy zwrócić w sekretariacie Domu Kultury wraz z paragonem .

Wyniki świątecznego konkursu plastycznego

Spośród wielu prac, które wpłynęły do nas w ramach XIX Powiatowego Konkursu na Najładniejszą Pisankę i Kartę Wielkanocną udało nam się wybrać zwycięzców. Poniżej znajdziecie listę laureatów. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Cieszymy się, że wzbudza on żywe zainteresowanie wśród uczniów.

Jury pod przewodnictwem Marka Banaszka zdecydowało przyznać nagrody następującym osobom:

Kategoria KARTA ŚWIĄTECZNA
szkoły podstawowe klasy 0-3:

miejsce I – Jakub Zieliński, kl. III, PSP w Iwowem

miejsce II – Aleksander Mazurek, kl. I, PSP Nr 1 w Garwolinie

miejsce III – Alicja Wiśniewska, kl. O , PSP w Trąbkach Czytaj dalej

Jarmark, wrzawa i zabawa! Wystawco, zgłoś się!

19 maja ulica Senatorska w Garwolinie znów zatętni życiem i urokiem dawnych lat podczas Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina. To już szósta edycja tego wydarzenia, które pokochali nie tylko mieszkańcy Garwolina. Tegoroczna edycja będzie pod hasłem Jarmark, wrzawa i zabawa! Masz pomysł? Chcesz się włączyć w to wydarzenie? Tworzysz, kolekcjonujesz? Zgłoś się!

Festiwal Kultury i Tradycji Garwolina to wydarzenie, którego celem jest pielęgnacja tradycji i pokazanie różnorodności lokalnego dziedzictwa kulturowego, zyskało wielką sympatię mieszkańców. – W tym roku spotykamy się na Senatorskiej już po raz szósty. Wokół rosołu, wspomnień, starych zdjęć i dobrej muzyki. Na pewno będzie można zobaczyć, usłyszeć i zjeść coś, na co wiele osób czeka cały rok. Nie zabraknie także nowości i niespodzianek. Czytaj dalej

„A miał być cud” – spektakl z piosenkami Agnieszki Osieckiej

Co się stało z naszą miłością? Mogą siebie zapytać Anna i Franciszek – bohaterowie nowej sztuki Teatru Mazowieckiego –  spektaklu poetycko-muzycznego A miał być cud, którego scenariusz powstał na kanwie tekstów Agnieszki Osieckiej.

A ona, jak nikt inny, umiała pisać o miłości – nie tylko tej wielkiej, pierwszej, ale i tej dojrzałej, znudzonej rutyną dnia codziennego, tęskniącej za szaleństwem i porywami wielkich namiętności. Osiecką można nazwać mistrzynią w wynajdywaniu poezji w prozie życia, w inteligentnym łączeniu tego co wzniosłe i poważne z tym co niskie i zwyczajne. Może jednak, koniec końców, to właśnie ta codzienność jest czymś najważniejszym?

Czytaj dalej

Kabaret pod Wyrwigroszem z najnowszym programem w Garwolinie !!!

Już za rok XXV lecie! Pora zaprosić Państwa na wigilię tego zdarzenia. Bo przecież wigilia to najbardziej oczekiwany fragment Świąt… Skąd tytuł: „Tra ta ta ta”? Nie wiadomo. Jedno jest pewne: nowy program „Kabaretu pod Wyrwigroszem” tego nie wyjaśni! Za to w trakcie prawie dwugodzinnego spektaklu można się spodziewać błyskotliwej  pogadanki o napojach wyskokowych, finezyjnego szmoncesu oraz świeżego spojrzenia na toruńską geotermię! Nie zabraknie aktualności. Całość  zaserwowana w jadowitym, dowcipnym sosie. Zapraszamy!

 

Kabaret Pod Wyrwigroszem – grupa zasłużenie ciesząca się mianem jednego z najpopularniejszych polskich kabaretów! Została założona w październiku 1990 r. z inicjatywy Maurycego Polaskiego i Łukasza Rybarskiego, absolwentów PWST w Krakowie. Zespół uzupełniają Beata Rybarska, Andrzej Kozłowski oraz współpracujący z kabaretem Tomasz Olbratowski – dziennikarz i satyryk. Kabaret Pod Wyrwigroszem to wybuchowa mieszanka wielu gatunków teatralno-muzycznych.

Czytaj dalej

IV Duathlon Garwoliński

Miłośniku biegania i jazdy na rowerze zgłoś się! W samo południe 23 marca ruszą zapisy na IV Duathlon Garwoliński „Strefa 2019”. Uczestnicy wystartują 1 maja.

Duathlon  odbędzie się w Garwolińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Celem zawodów jest popularyzacja kolarstwa, biegania i turystyki rowerowej, zachęcanie do prowadzenia zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji oraz integracja amatorów jazdy na rowerze oraz biegania. Czytaj dalej