Lato w mieście pełne wrażeń

To już! Ostatni dzwonek, świadectwo w ręku i wakacje! Żeby nie wiało nudą, dla wszystkich pozostających w mieście Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i Centrum Sportu i Kultury mają wakacyjną ofertę zajęć. Będą zajęcia z książką, komputerem, sportowe, kulinarne, ceramiczne, wycieczki, seanse filmowe, spektakle i słuchowiska.  Trzeba się spieszyć – na zajęcia obowiązują zapisy.

W tym roku dwa ośrodki – Centrum Sportu i Kultury oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie – stworzyły wspólną ofertę dla dzieci i młodzieży na czas letniego wypoczynku. W każdym tygodniu wakacji będzie się coś działo.  Z bogatej oferty różnorodnych zajęć i spotkań każdy może wybrać coś dla siebie. Z decyzją nie można czekać długo – na większość zajęć obowiązują zapisy. Czytaj dalej

Greckie srebro dla Chóru Miasta Garwolina

Na początku lipca Chór Miasta Garwolina brał udział w XXIII Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Prevezie w Grecji. W wydarzeniu wzięły udział 33 zespoły, w tym tylko 2 z Polski. Garwolińscy chórzyści wyśpiewali sobie srebro.

– Jestem bardzo zadowolony z naszej podróży do Grecji. Jako zespół mieliśmy po raz kolejny możliwość stanąć na europejskiej scenie razem w naprawdę profesjonalnymi formacjami. Bardzo motywujące i rozwijające jest słuchanie lepszych od siebie, poznawanie innych kultur w tym muzycznych – mówi Radosław Mitura, dyrygent Chóru Miasta Garwolina. Czytaj dalej

gru dru i minionki od 21 lipca

487 680 widzów – tylu Polaków wybrało się do kin podczas weekendu otwarcia komedii animowanej „Gru, Dru i Minionki”! To drugie największe otwarcie 2017 roku (na pierwszym miejscu wciąż króluje „Ciemniejsza strona Greya”: 500 757 widzów) i pierwsze w kategorii filmów animowanych! Minionki wyprzedziły trzecią część „Aut” (80 proc. więcej widzów!), a nawet przeboje kinowe „Sing” i „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski” (oba filmy zobaczyło w Polsce ponad milion widzów!).

Tym samym trzy najlepsze wyniki otwarcia w 2017 roku należą do filmów wytwórni Universal („Ciemniejsza strona Greya”, „Gru, Dru i Minionki” oraz ósma odsłona „Szybkich i wściekłych”).

Jest to zarazem najlepsze otwarcie ze wszystkich filmów z serii – „Jak ukraść księżyc”, „Minionki rozrabiają” oraz „Minionki”.

żródło http://tylkohity.pl/

Kino „Wilga” rozpoczyna sprzedaż biletów  na film „GRU DRU I MINIONKI”. Już dziś zdobądź bilet na najbardziej wyczekiwaną animację wakacji. Zajmij najlepsze miejsce na sali i poznaj świat Minionków.

Minionki będą wyświetlane w Garwolińskim kinie od 21 lipca ,  film wyświetlany będzie w formacie 2D i 3D.

Bilety można kupić w kasie kina w godzinach pracy kina lub on line

Mazurki na Mazowszu – czekamy na Ciebie!

Zapraszamy osoby w wieku 13-17 lat do udziału w niezwykłym projekcie dotyczącym Garwolina i okolic

Mazowiecki Instytut Kultury we współpracy z Centrum Sportu i Kultury ogłasza nabór do projektu artystycznego „Mazurki na Mazowszu”.

Co będziemy robić? Nad czym pracować?

– tematem projektu jest muzyka i taniec Powiśla Garwolińskiego. Miasto, w którym mieszkacie i jego okolice, są bardzo ciekawym terenem, którego mieszkańcy wytworzyli niegdyś własną kulturę, odrębną i odróżniającą się od kultury sąsiadów.

Na pewno słyszeliście kiedyś o oberkach, mazurkach, polkach. Być może nawet kilka razy w życiu widzieliście pary tańczące te tańce, ale prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście takich utworów w mediach, nie natknęliście się na nie w Internecie i nie potrafilibyście żadnego zanucić ani podać przykładu. Czytaj dalej

Jest w orkiestrach jakaś siła! Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych

2 lipca w amfiteatrze na Zarzeczu zagrają orkiestry dęte z całego powiatu. Będzie to już drugi Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych, podczas którego będzie można usłyszeć zespoły w różnorodnym repertuarze.

To będzie okazja do wymiany doświadczeń i popularyzowanie muzyki orkiestrowej w jednym. 2 lipca w Garwolinie odbędzie się II Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. Od godziny 15:00 na scenie amfiteatru na Zarzeczu będą występować orkiestry z całego powiatu. Czytaj dalej

Wyniki konkursu

Przed premierą Smerfów ogłosiliśmy konkurs rysunkowy dla najmłodszych widzów. Dziękujemy wszystkim biorącym w nim udział. Wasze prace były wspaniałe. W drodze losowania upominki otrzymują:

Czytaj dalej

5 lat Teatru O!Mamy i wielkie święto teatrów

5 zespołów, 6 spektakli, czyli kilka godzin teatralnej uczty szykuje Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie w najbliższą niedzielę. W ramach Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego odbędzie się święto teatrów amatorskich i 5. urodziny Teatru O!Mamy.

18 czerwca w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbędzie się wielkie teatralne święto. Na scenie wystąpi aż 5 zespołów, a widzowie będą mogli obejrzeć w sumie 6 spektakli teatralnych. Jako pierwsi, o godzinie 14:00, wystąpią młodzi aktorzy z Teatrzyku Czary-Mary w spektaklu „Starszne historie”. Później będzie można zobaczyć spektakl Teatru Tymczasem „Dajcie sobie spokój z człowiekiem” oraz „Słabą płeć” Teatru Mała Rękawiczka. Czytaj dalej

Świętuj z nami! Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2017

To wielkie, coroczne święto wszystkich mieszkańców Garwolina i całego powiatu garwolińskiego. W programie wiele wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych, sportowych i atrakcji dla dzieci. Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie Ewelina Lisowska. Rezerwujcie czas 17 i 18 czerwca!

Tradycyjnie w trzeci weekend czerwca odbędą się Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego, choć wydarzenia towarzyszące rozpoczną się już w najbliższą sobotę i potrwają do 20 czerwca. W bogatym programie święta miasta i powiatu każdy znajdzie coś dla siebie.

Gwiazdą wieczoru Ewelina Lisowska

Tegorocznym koncertem finałowym będzie występ artystki młodego pokolenia – Eweliny Lisowskiej. Swoją karierę zaczynała jako wokalistka post hardcore’owego zespołu Nurth, ale dopiero udział w telewizyjnych muzycznych talent show pozwolił jej wypłynąć na szerokie wody polskiego rynku muzycznego. Na swoim koncie ma cztery albumy i kilkanaście nagród. Popularność przyniósł jej między innymi przebój „W stronę słońca” – do usłyszenia na żywo już 18 czerwca o godzinie 21:00. Czytaj dalej